Język
Dostawa do
/ {{destination.currency.short}}

{{destination.currency.name}} ({{destination.currency.short}})

Polska Semidemokracja - Dylematy oddolnej demokracji w III Rzeczpospolitej - Mirosław  Matyja

Polska Semidemokracja

Dylematy oddolnej demokracji w III Rzeczpospolitej

Mirosław Matyja

oprawa miękka, format A5

Rok wydania: 2019

Miejsce wydania: Warszawa

ISBN: 978-8387-534899

Liczba stron: 184

Język: polski

Krytyki sposobu rządzenia w Polsce nie brakuje! Mało kto podaje jednak receptę na sprawniejsze, lepsze i skuteczne funkcjonowanie polskiego systemu polityczno-decyzyjnego.

Profesor Polskiego Uniwersytetu na Obczyznie PUNO w Londynie, Mirosław Matyja w swojej najnowszej publikacji «nazywa rzeczy po imieniu», podając konkretne przykłady nieudolności funkcjonowania państwa polskiego. Autor przedstawia jednocześnie pragmatyczne sposoby uzdrowienia chorego systemu politycznego w Polsce, a to dzięki wprowadzeniu wybranych instrumentów demokracji oddolnej na wzór szwajcarski: referendum, inicjatywy obywatelskiej i weta obywatelskiego.

Szok i niedowierzanie. Taka była moja spontaniczna reakcja po prze­czytaniu tej książki. Pierwsza jej część uświadamia w prostych słowach, w jakim kraju żyjemy. Chociaż to akurat każdy z nas wie, autor jednak kon­centruje się na sprawie dotyczącej „fikcji literackiej" jaką jest polska niby-demokracja. W tej części, w prostych słowach Czytelnik dowiaduje się dlaczego jest jak jest. Przyswojenie sobie tych treści jest niezwykle waż­ne, żeby w pełni zrozumieć to, co nastąpi później. Później bowiem autor odpowiada na pytanie najważniejsze dla wszystkich Polaków - czy może być lepiej? I tutaj znowu szok i niedowierzanie. Może być! Mało tego, jest to niezwykle proste do osiągnięcia! Temu właśnie poświęcona jest kolejna część książki.

Z przedmowy Jerzego Zięby, autora książki „Ukryte terapie”

Mirosław  Matyja
Mirosław Matyja

Mirosław Matyja - politolog, ekonomista i historyk. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Uniwersytetu w Bazylei. Doktorat w dziedzinie nauk ekonomicznych na Universite de Fribourg w Szwajcarii w 1998 roku, w dziedzinie nauk humanistycz­nych na Polskim Uniwersytecie Na Obczyźnie PUNO w Londynie w 2012 roku, oraz w dzie­dzinie nauk społecznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 2016 roku.

Mirosław Matyja jest profesorem na Polish University Abroad w Londynie, gdzie kieruje Zakładem Kultury Politycznej i Badań nad Demokracją. Autor i współautor 13 monografii i ponad 170 artykułów naukowych i popularno-naukowych w języku polskim, niemiec­kim i angielskim.

Autor książki „Szwajcarska demokracja szansą dla Polski”, wydanej w kwietniu 2018 r. przez wydawnictwo PAFERE.

Mirosław Matyja dokonał w 1990 roku pierwszego polskiego wejścia na szczyt Tilicho (7200 m) w masywie Annapurna w Himalajach.

Mieszka i pracuje w Szwajcarii, żonaty, ma dwóch bliźniaczych synów.

45,00 PLN
{{book.cartQuantity}}

Szybkie zakupy bez zbędnych formalności.

Darmowa dostawa

Szybkie płatności elektroniczne

Wysyłka za granicę

33
lat na rynku wydawniczym